Nakotne ir analogs?
Aizmirstiet par digitalo. Nakotnes mākslīgā intelekta nākotne ir … analogs? Vismaž tā apgalvo Mythic, mākslīgā intelekta mikroshēmu uzņēmums, kas pats savos vārdos saka, ka veic “lielu soli uz priekšu veiktspējā un jaudā”, atgriežoties laikā. Kaut kā.
Pirms ENIAC, pasaules pirmā istabas lieluma programmējamā, elektroniskā, vispārējās lietošanas digitālā datora, dzīvība sākās 1945. gadā, varētu teikt, ka visi datori bija analogi – un tādi tie bija tik ilgi, cik datori ir pastāvējuši.
Analogie datori ir nedaudz līdzīgi stereo pastiprinātājiem, izmantojot mainīgu diapazonu kā veidu, kā attēlot vēlamās vērtības. Analogajā datorā skaitļi tiek attēloti ar strāvām vai spriegumiem, nevis ar nullēm un vieniniekiem, kurus izmanto digitālajos datoros. Lai gan ENIAC bija analogo datoru beigu sākums, faktiski analogie datori izdzīvoja kādā formā līdz 1950. vai 1960. gadam, kad uzvarēja digitālie tranzistori.
“Digitālais kaut kā aizstāja analogo datoru,” stāsta Tim Vehling, Mythic produktu un biznesa attīstības vecākais viceprezidents. “Tas bija lētāks, ātrāks, jaudīgāks un tamlīdzīgi. [Rezultātā] analogs pazuda uz laiku.”
Faktiski, lai mainītu slaveno citātu, kas bieži vien tiek piedēvēts Markam Tvenam, ziņas par analogo datoru nāvi var būt stipri pārspīlētas. Ja digitālo tranzistoru uzvara nozīmēja analogo datoru beigu sākumu, tas var būt tikai beigu sākuma sākums.
Celtnieciba nakamajam lielajam M.I. procesoram
Mythic neveido apzinati retro tehniku. Tas nav kads steampunk start-up, kas darbojas no vintage pulksteņa torņa galvenajam birojam, kas piepildīts ar Tesla spolēm; tas ir labi finansēts tehnoloģiju uzņēmums, kas atrodas Redwood City, Kalifornijā un Ostina, Teksasā, kas veido Mythic Analog Matrix Processors (Mythic AMP), kas sola uzlabojumus jauda, veiktspēja un izmaksas, izmantojot unikalu analogo aprēķinu arhitektūru, kas ievērojami atšķiras no parastajiem digitālajiem risinajumiem.
Ierices ka tas paziņotais M1076 vienas mikroshēmas analogais aprēķinu ierice sola ieviest laikmetu ar smagu aprēķinu apstradi ar iespaidīgi zemu jaudu.
“Ir noteikti daudz interešu radit nakamo lielo M.I. procesoru,” saka Vehling. “Šajā jomā tiek ieguldīts daudz investīciju un riska kapitāla naudas. Par to nav šaubu.”
Analogais piegajiens nav tikai mārketinga triks. Mythic redz problēmas nākotnē Moore likumam, slaveno novērojumu, ko 1965. gadā izteica Intel līdzdibinatajs Gordons Mūrs, apgalvojot, ka aptuveni ik pēc 18 menešiem integrētajai shēmai var uzspiest divreiz vairak tranzistoru skaits. Šis novērojums ir palidzējis panakt ilgstošu eksponenciālu uzlabojumu datoriem pēdējo 60 gadu laikā, palidzot atbalstīt brīnišķīgos sasniegumus M.I. pētniecībā tajā paša perioda laikā.
Bet Mūra likums saskaras ar fizikas problēmam. Uzlabojumi ir paleninajies fizisko ierobežojumu dēļ, pastavīgi cenšoties samazinat komponentus. Piegajieni ka optiskais un kvantu datortehnika piedava vienu iespejamo risinajumu apiet šo problēmu. Tikmer Mythic analogais piegajiens cenšas radit aprēķinatmiņas elementus, kas funkcione ka regulējami rezistori, nodrošinot ieejas ka spriegumi un savakot izejas ka stravas. Tadejadi ideja ir ta, ka uzņemuma mikroshemas var prasmigi tikt gal ar matricas reizinajumu, kas nepieciešams makušlajiem neironu tīkliem darboties inovativi jauna veida.
Ka uzņemums skaidro: “Mūsu galvenajam neironu tīkla matricas operacijam mēs izmantojam analogo datortehniku, kur mēs reizina ieejas vektoru ar svara matricu. Analogais aprēķins sniedz vairakas galvenas priekšrocibas. Pirmkert, tas ir neticami efektivs; tas likvide atmiņas kustibu neironu tīkla svariem, jo tie tiek izmantoti vieta ka rezistori. Otrkert, tas ir augstas veiktspējas; simtiem tukstošiem reizinat-akumulat operaciju notiek paraleli, kad mēs veicam vienu no šim vektoru operacijam.”
“Ir daudz veidu, ka risinat M.I. aprēķinu problēmu,” saka Vehling, atsaucoties uz dažadiem piegajieniem, ko izpeta dažadi aparatūras uzņemumi. “Nav nepareiza veida. Bet mēs patiešam ticam, ka turpinat-mest-vairak-tranzistorus-tai-pat-veida-problemai, turpinat-samazinat-procesa-mezglus – pamatoti Mūra likuma piegajiens – vairs nav dzivotsprigs. Tas jau saka pieradities. Tadel vai nu jūs darat analogos datorus vai nee, uzņemumiem bus jamekle cits piegajiens nakamas paaudzes produktiem ar augstu aprēķinu un zemu jaudu [utml].”
M.I. nakotne
Ja šis problēma netiks atrisinata, tam bus liela ietekme uz M.I. turpmako attistibu, it ipaši tad, ja tas tiek veikts lokali ierices. Pašlaik dažas M.I., uz kuram mēs ikdienas paļaujamies ikdienas dzive apvieno ierices apstradi un makoni. Domajiet par to ka par darbinieku, kurš var pieņemt lemumus lidz noteiktam limenim, bet tad ir jaizsauc viņa priekšnieks lai pajautatu padomu.
Šis ir modelis ko izmanto piemeram gudras skaļrunis, kas veic uzdevumus ka atslēgvarda meklešana (“Labi Google”) lokali, bet tad nodod faktiskos balss vaicajumus makonim, tadejadi ļaujot maja ierices izmantot superdatoru jaudu glabata masivos datu centros tukstošiem jūdzu attaluma.
Tas viss ir labi un labi, lai gan daži uzdevumi prasa tūlitējas atbildes. Un jo vairak M.I. kļust gudraks, mēs gaidam aizvien vairak un vairak no tas. “Mēs redzam daudz ko mēs saucam par Edge M.I., kas neatkar no makona, kad runa ir par rupnieciskam pielietojumam, mašinredzes pielietojumam, dronam video uzraudziba,” saka Vehling. “[Piemeram], jūs varat gribet kameras meginajumu identificet kada cilveka un nekavetoties veikt darbibu. Ir daudz pielietojumu kas prasa nekavetotas darbibas rezultatu.”
M.I. mikroshemas ir japatur soli ar citiem aparaturu lauzumiem. Piemeram kameras pastavigi uzlabojas. Attela izškirspēja ir ievērojami palielinajusies pedejo desmitgažu laika, nozimejot ka dziļie M.I. modeļi attelu atpazisanai jabut spejigiem analizet aizvien lielaku izškirspesjas datu apjomu.
Pievienojiet tam ari augosas gaidas no tas ko cilveki tic ka vajadzetu but iespejams izvilkt no attela – vai tas ir objektu kartesana realaja laika identificejot vairakus objektus vienlaicigi noskaidrojot trisdimensionalas skatuves kontekstu – un jus saprotat milzigo izaicinajumu ko M.I. sistemas saskaras.
Vai tas ir lai piedavatu vairak apstrades jaudas saglabajot ierices mazas vai privatumprasa kas prasa lokalu apstradi nevis atlikšanu citur Mythic tic ka tas kompaktie mikroshemas var piedavat daudz ko.
Izplatiba
“Mes [pašlaik] esam agrinas komercializacijas stadijas,” saka Vehling. “Mes esam paziņojusi par dažiem produktiem. Lidz šim mums ir virkne klientu kas izverte [musu tehnologiju] lietošanai savos produktos… Cerams lidz šim gada beigam nakama gada sakuma mes sakam redzet uzņemumus kas izmanto musu tehnologiju savos produktos.”
Sakotneji vinš teica ka tas varbut bus uznemejdarbibas un rupnieciskas pielietojumas piemeram video uzraudziba augstakas klases dronu razotaji automatizacijas uznemumi un citi. Neuztraucieties ka patereju pielietojumi paliks talak aiz muguras.
“Ari pec 2022 – [2023] ejot uz ’24 – mes sakam redzet patereju tehnologiju uznemumus [pieņem musu tehnologiju] ari” vinš teica.
Ja analogais datortehnika izradas but inovacija kas nodrosina papildinato un virtualo realitati kas nepieciešama metaverse darbibai… nu vai tas nav par visperfektako steampunk un cyberpunk sanakšanas punktu ko jus varat ceret?
Cerams ka Mythic mikroshemas izradas but mazak izdomatas un nerealas neka uznemuma izveletais nosaukums liek mums ticet.