Ja esat speletajs, Meta Quest Pro nav domats jums.

Pagajusas nedelas Meta Connect solijumi sakas speles fronte

Pagajusas nedelas Meta Connect solijumi sakas speles fronte. Skatitaji ieguva izlaisanas datumus Iron Man VR, gaidamai Quest spelei, kas ieprieks bija PS VR ekskluziva, ka ari Among Us VR. Meta, kas ir Facebook ipasnieks, ari paziņoja, ka iegadajas tris lielas VR speļu studijas – Armature Studio, Camouflaj Team un Twisted Pixel – lai gan mes vel nezinam, pie kadiem projektiem vini strada.

Diemzel tas bija gandriz viss, ko Meta Connect piedavaja speļu joma. Izņemot nelielus ieskatus un ieskatu fitnesa joma, video speles nebija sovu fokuss. Tā vietā izpilddirektors Marks Zukerbergs velējās koncentrēties uz to, kas šķita but viņa uznemuma istais redzejums par VR nakotni, kas ietver daudz kaju un daudz darba ar Quest Pro, sajaucamas realitates austiņam, kas maksas 1500 dolārus.

Tas ir nozimigs stastijuma mainijums tehnologijai, kas varētu atstāt video speļu speletajus apjukumā par to, vai VR vel ir domats vinam. Kad Oculus saka radit pirmos galvas austiņu prototipus un galu gala savu Oculus Rift sistemu 2010. gados, daudzi brinijas, vai beidzot ir pienacis laiks video speļu VR sapniem piepildities. Lietas šķita virzamies uz priekšu lēni un ar trukumiem. Tomer kops Meta iegadajās Oculus 2014. gadā, tas ir lēnām integrejis to savā lielāka meroga mērķī par vairak neka tikai sociālo tīklu un kļūt par vietu, kur cilveki vienkarsi pastav. Un tas šķietami nozime samazinat video speles ka tehnologijas galveno merki … vismaz Meta pasaule, ar Quest Pro ka tas pazimes.

Ko Meta Connect palaiza garām?

Mes jau zinajam, ka Meta dziļi ienirst metaverse (tas ir nosaukuma, galu gala). Horizon Worlds, uznemuma metaverse lietotne, tehniski ir video spele. Tas reklamejas ar karikaturiskiem socialiem sanakšanas punktiem, koncertiem ar tadam zvaigznem ka Post Malone un iespeju izveidot savu pasauli. Ja jus nezinat labak, tas izskatas ka tieša Fortnite konkurents.

Bet saskaņa ar vaditaju vestijumu, tas nav programmatūras istais potencials. 2021. gada Meta ieviesa Horizon Workrooms – tikai uzlieciet savas austiņas, izveidojiet savu avataru un tikieties ar saviem kolegiem virtualā konferencu telpa. Protams, visu to var izdarit ar videokonferencu programmatūru piemeram Google Meet vai Zoom, bet ko ja to var izdarit virtualā realitate? Vai tas nav nakotne?

Connect centras ap šo ideju, liekot jaunajam Quest Pro aiznemt lielako dalu no prezentacijas. Šim austiņam ir iespaidiga tehnologija, kas atļauj lietotajam mijiedarboties ar elementiem realaja pasaule, esot VR. Tomer tas maksā 1500 dolārus un tiks izlaists šomeneša. Tas ir neticams gajiens, it ipaši ņemot vera, ka pat Zukerbergs atzina The Verge, ka tehnologija vel ir gadus prom no pilnas nobriesanas.

Pamatojoties uz Meta Connect un sekojošiem mazakajiem paziņojumiem, ir ļoti maz pieredzes, kas parada Quest Pro uzlaboto caurlaidibu tehnologiju. I Expect You to Die, VR sadarbibas spele, iegust paplašinajumu saucamo Home Sweet Home. To apraksta ka “sajaucamas realitates mini misiju”, kurā speletaji mijiedarbojas ar realas pasaules objektiem, lietojot austiņas. Bija ari ātra demo paradijums, kurā Beat Saber tika spelets sajaucama realitate, bet tas neko jaunu vai unikalu Quest Pro neizradija.

Video speles, vai drizak video speļu pieredze, šķita ka pēcpadomju Meta grandiozaja plāna. Aiz Among Us VR izlaisanas datuma un paziņojuma, ka Iron Man VR pirmo reizi nonak Oculus, citi jaunumu gabali uzsver metaverse līdzīgas funkcijas. Population: One, VR cīņas royale, iegust smilškastes režimu, atļaujot speletajiem izveidot savas kartes un speles režimus.

Citas interaktivas Quest pieredzes, kas tika paradijusi, bija saistitas ar fitnesu. Vingrošana ir lieliska VR jo austiņas atļauj dazadus kustibu veidus neka lietotajs parasti iegutu vingrojot majas. Tas ari var padarit vingrošanu vizuali pievilcigaku, atļaujot lietotajiem lidot caur skaistiem ainavam vai bokset pret realistikakiem pretiniekiem. Meta ari paziņoja par sava Quest Active Pack izlaisanu šogad, dodot cilvekiem aksesuarus ipaši paredzetus vingrošanai VR.

Beidzot ir Microsoft. Izpilddirektors Satja Nadella paradijas Connect laika, lai atklatu, ka Xbox Cloud Gaming driz nonaks Quest, lai gan mes vel nezinam izlaisanas datumu. Tomer šis bija blakus piezime parejam Microsoft jaunumiem, kas ietver Teams, Office un citu Windows lietotņu ieviešanu Quest.

Oculus (tagad Meta) zimols saka ar aparatūru paredzetu speļu izstradatajiem un Oculus veikals ir pilns ar spelem un lietotnem, ko parastie speletaji var izmantot ar saviem austiņam. Ar Meta parzimogojumu un tuvojošos Quest Pro fokusu uz uznemejdarbibu šķiet ka speles kļust mazak svarigas pat neskatoties uz dazam studiju iegades darbijumiem.

Speles pret metaverse

Facebook vienmer bija sociala platforma un saskaņa ar Zukerbergu tas ir iemesls kapēc uznemums tik stipri virzas uz metaverse veidošanu. Vinš uzskata ka tas bus nakotnes internets solis talak no parlu logiem un 2D ekraniem.

“Metaverse definējoša kvalitate bus klatesibas sajuta – it ka jus esat turpat ar citu personu vai cita vieta,” Zukerbergs rakstija zinojuma driz pec Meta parzimogojuma. “Patiesa klatesibas sajuta ar citu personu ir socialas tehnologijas galvenais sapnis.”

Galvenais iemesls kapēc Facebook pirka Oculus bija izmantot VR lai paplašinatu socialo savienojumu internetā. Bet speles joprojam speleja lielu lomu taja. “Oculus misija ir atļaut jus piedzivot neiespejamo. Viņu tehnologija atver iespeju pilnigi jaunu pieredzu veidam. Iegremdeta spele bus pirmais un Oculus jau ir lieli plāni šeit kas nemainisies un mes ceram paatrinat,” Zukerbergs teica paziņojuma sekojot Meta iegades Oculus.

“Bet tas ir tikai sakums. Pec spelem mes padarisim Oculus par platformu daudzam citam pieredzem.”

Speles protams joprojam ir Meta strukturas dala. Video speles un citas Quest veikala lietotnes ari joprojam nes naudu – lidz šim 1.5 miljardi dolāru ar trešdaļu no nosaukumiem nopelnot vairak neka 1 miljonu dolāru pardosana (caur TechCrunch). Tomer uznemuma vestijums saka ka nakotne tiek defineta ar divam lietam: Horizon Worlds un Quest Pro. Un abi parada ka metaverse vel nav gatavs prime time.

Kamer Meta saka ka izmantosana Horizon Worlds lai tiktu kopā ar kolegiem bus nakotnes darbs ziņojums no The Verge saka ka lietotne ir tik buggaina ka Meta darbinieki atteicas to izmantot neskatoties uz augstako vadibu pavēlēm. Quest Pro ir vel viens dīvains gajiens no uznemuma. Tas maksā 1500 dolārus par austiņam (vai es jau minēju?) un tam nav daudz funkciju atškirīgas no daudz letakajam Quest 2. Pamatojoties uz sakotnejam iespaidiem, tas ir labak sabalansets svars tam ir uzlabots displejs un kontrolieri un tas joprojam strada ar Oculus spelem. Protams liela izrade ir caurlaidiba un kamer tas palidz lietotajiem justies mazak izolētiem VR – un to var izmantot dazadam unikalam speļu pieredzem – tas nav verts smago cenu ko Meta prasa ja jus izmantojat VR vairak ikdieniski. Speletajiem kas jau tere simtiem dolāru uz konsolem un spelem Quest Pro esistences nav ne tikai nevajadziga bet ari izslēdzoša.

Es neapstridu ka VR ir pielietojumi arpus spelem tostarp medicinas un automobiļu joma. Ir profesionalas jomas kur VR un AR var but noderigs. Bet VR speles tikai aug. Transparency Market Research prognoze augumu par 32.3% lidz 2031 gadam kamer Zippia prognoze tirgus pieaugumu no 7.7 miljardiem lidz 26.9 miljardiem lidz 2027 gadam. Meta spēja nostiprinat patereju VR tirgu ar bezvadu un pieejamo Quest 2. Ar aktivo virzienu prom no paterejam draudzigam video spelem ar Quest Pro mes paliekam ar gaidamo PlayStation VR2, dargako Valve Index un citiem mazak zinamiem austiņam lai aizpilditu tuksumu.

Nakotne Meta un spelem neliekas laba

Kritikai atbildot par ilgtermina virzienu uz virtualam darba vietam Zukerbergs un citi vaditaji ir teikuši ka tas ir tikai pirmais posms ilgtermina daudzgadigu plāna lai parveidotu internetu. Pats Zukerbergs teica ka metaverse bus interneta “nakamais nodalijums.”

Bet uznemuma vestijums bijis visur it ipasi attieciba uz to ka video speles iederas nakotne. Protams daudz var teikt ari par to ka tas apspriež metaverse attieciba uz darbu. Bet ņemot vera virtualas realitates plašo izmantošanu spelem un tikai gaidamo augumu ar PS VR2 izlaisanu šķiet dīvaini – lai gan ne pārsteidzoši – ka Meta tam pievers tikai minimalu uzmanibu gada prezentacija. Uznemumam kas velas cilvekus satikt kopā Meta koncentrejas daudz uz darbu pirksanu digitalas drēbes kajas (kas ka mes uzzinajam nav tik gatavas ka prezentacija lika domat) un Microsoft Office kamer palaiž garām vienu no lielakajiem veidiem ka cilveki socializejas 21 gadsimta. Vietā lai izlaidu 1500 dolāru austiņas bez praktiskam pielietojumiem vai pat lieliskam tehniskajam demonstrecijam Meta vajadzetu apskatit kas padarija tehnologiju tik lielisku sakuma un neizslēgt lielu dalu no sava auditorija.

Neskatoties uz VR lietotaju sapniem ka tas bus nakama robeža video spelem realitate šobrid saka citadi.