K-pop NFT ir šeit, bet es neesmu pārliecināts, ka tie ir tā vērti

K-pop NFT ir šeit, bet es neesmu pārliecināts, ka tie ir tā vērti

Neaizstajamie tokeni

Es patiesi centos ignorēt neaizstājamos tokenus (NFT). Lasot par tiem diskusijas tiešsaistē, man rodas nepatīkamas sajūtas. Un interese par nepatīkamiem attēliem ar pērtiķiem, robotiem un blobiem liek apšaubīt cilvēku saprātu, tāpat kā astronomiskās cenas, kas tiek maksātas par šo muļķību, un kopienas vispārējā vienaldzība pret NFT negatīvo ietekmi uz vidi.

Tad viena no manām mīļākajām K-pop dziedātājām izlaida NFT sēriju caur faniem veltītā vietnē KLKTN, ieviešot tokenus manā ikdienas sarunā. Tas bija labi, kad NFT tika atstāti kriptovalūtu entuziastiem un neglītu JPEG attēlu mīļotājiem, visi azartiski spēlējot kā Lasvegasā, bet tas nebija tas pats. Man bija piespiests pievērst uzmanību, tāpēc es nolēmu uzzināt, vai ir kāda īsta vērtība īpašumā NFT, kas vērsts uz konkrētu faniem.

Cieši iesaistīti

Ir kaut kas nepatīkams par NFT virzīšanu uz cieši iesaistītiem faniem, šajā gadījumā K-pop idoliem, kur ekskluzīvu preču iegāde tiek uzskatīta par daļu no darījuma. Man un, es aizdomājos, daudziem citiem, diskusija par NFT šķiet koncentrēta uz naudu. Cik daudz tie tiek iegādāti, cik daudz tie ir “vērti” un peļņa, kas gūta pārdošanā. Idolu NFT izskatās pēc ātras bagātības iegūšanas no ciniskiem uzņēmumiem bez patiesas interese par mākslinieku.

Idolu fani tērē daudz naudas uz suvenīriem un citiem. No koncertu biļetēm, albumiem un foto grāmatām līdz tiešsaistes vai klātienes tikšanās reizēm. Atbalstīt savu mīļoto mākslinieku ir dārgs pasākums. NFT ieviešana var mudināt zinošus fanus uzzināt vairāk, bet tas var arī likt viņiem iekļūt bieži nepieejamajā valodā, ko izmanto NFT diskusijās tiešsaistē, kur atdalīt muļķīgo pūšanu no faktiem ir gandrīz neiespējami.

Es gribēju pārvarēt šo, tāpēc es nopirku dažus kolekcionējamus NFT, ko izlaida dziedātāja Kang Hyewon no KLKTN, lai redzētu, par ko ir viss troksnis, un runāju ar komandu par to, kas padara šos kolekcionējamos priekšmetus atšķirīgus no citiem NFT. Viņu atbildes bija atklājošas, bet vai tās mani pārliecināja, ka NFT ir vieta jebkuram fandomam?

Savienojot fanus ar māksliniekiem

KLKTN sāka darboties vidū 2021. gadam un konkrēti vērsta uz K-pop, anime un Japānas kultūras faniem. E-pasta apmaiņā Digital Trends runāja ar tehnoloģiju direktoru un līdzdibinātāju Fabiano Soriani, biznesa direktori Hannah Cho un mākslas un juridisko konsultantu Yayoi Shionoiri par viņu pieeju NFT.

“Mēs domājam, ka faniem veltītas platformas ir tālu no pilnīgas iesaistes potenciāla ar tehnoloģijām. Mums ir interesanti, kā NFT tehnoloģija var mainīt šo ainavu,” komanda rakstīja atbildot uz manu jautājumu par to, kā KLKTN atšķiras no parastajiem NFT. “Katrs mūsu strādātais mākslinieks un viņa vai viņas fanu baze ir bijusi pilnīgi unikāla. Mēs strādājam ar māksliniekiem, lai radītu kaut ko, kas runātu ar viņu faniem. Mēs esam bijuši diezgan eksperimentējoši.”

Ko es nopirku un vai tas šķita eksperimentējošs? Es ieguvu “Momentu”, kas ir trīs video failu kolekcija ar ierobežotu 2500 izdevumu skaitu. Galvenajos video redzams Hyewon vēršas pie kameras ar ziņojumu, bet trešais ir viņas paraksta animācija. Tas maksāja 2 dolārus. NFT dzīvo KLKTN vietnē, kur to var skatīties vai lejupielādēt datorā.

Diemžēl skatoties trīs failus ir neapmierinoši. Pirmais video ir īss galveno video priekšskatījums, tāpēc bezjēdzīgs, un lai gan Hyewon paraksts ir jauks, man nav nepieciešams to redzēt vairāk nekā vienu vai divas reizes. Tas nejūtas eksperimentējošs, ja vien jūs neuzskatiet eksperimentu par beta versiju.

Kapēc jūs gribētu to iegadaties?

Ja īpašumam KLKTN “Momentos” ir nedaudz vilšanoss un jums nav interese par pērtiķiem vai pārmērīgi dargu digitlo mkslu, kpc vispr kds gribtu pieņemt NFT? Es jautju komandai un Sobriani atbildja pirmais.

“Es esmu dzvojis četros valstis, k ar prkrties pilstas dažas reizes un katru reizi kad prcelos ir lietas kas neietilpst som vai netiek prvestas un pazst,” viņš teica “Man bija atslgu piekarinju kolekcija, akmeņi, kartiu maiņas kartes LEGO – viss tagad pazudis. Ar es neesmu materilisks cilvks mans vrtskais paums ir fotogrfijas un videoklipi sertifikti NFT un socili konti. Visi tie dzvo mkon un es tos nekad nezaudju. Digitlie priekmeti man ir perfekti.”

Cho bija filozofiskka sav atbild.

“Vai fizisks objekts ir relks vai vrtskais nek digitls formts? Man tie ir vienkri atirgi mediji,” Cho teica. “K akvarelis pret fotogrfiju. Viena veida medijs nav obligti vrtskais nek cits. Vrtba nkas no satura konteksta un personiskajm vlmm. Fiziska fotogrfija var bt darga vienam bet 15 sekunžu videoklips var bt vrtskais citam. Mums ir pierasts pirkt oficili izlaistu Kang HyeWon fotokarti kad ms varjm tikpat viegli izdrukt fotogrfiju pati. Ja ms vlamies pirkt oficili izlaistu Kang HyeWon videoklipu nevis ekrna uztvert to ms varam to pirkt k NFT. Tas ir NFT spks. Tas autentific digitlos failus.”

Uztvert NFT k vienkri citu kolekcionjamu priekmetu ir interesants punkts. K minjts iepriek faniem iesaisttam cilvkam iespjams nopirkt diezgan daudz suvenru tpc nepievienot vl vairk faktiskas lietas kamr joprojm atbalsta savu mkulko slavenbu ir diezgan pievilcg.

Tomr sakar ar to ka KLKTN failu skatans pieredze dator (tas ir nedaudz labk mobilaj) patlaban ir daudz mazk vilinoa nek izskatoties caur stv foto kolekciju tas ir viens ko es btu maz ticams atkartot. Tomr komanda saka ka patlaban prprojekt vietni tpc tas var mainties nkotn.

Kas notiks nkotn?

Tad rodas jautjums kas notiks ar NFT nkotn? Tas ir liels nezinms jo kamr mana stv fotokartes liktenis gandrz pilnb piln man roks NFT nkotne ir atkarbka no citiem spekiem. Kas notiks ja KLKTN beigs darboties?

“Mēs cenšamies veikt pasakumus lai nodroinatu ka msu NFT un platforma ir nkotnes droša” komanda paststja Digital Trends. “Mēs esam novietojui aktvus InterPlanetr File System (IPFS) un ms ar ceram sadarboties ar esoajiem tirgiem kas darbojas [Flow blockchain] lai nodrointu savietojambu lai msu NFT vienmr saglabtu savu vrtbu.”

Vai tas nozm ka es patiešm piederu NFT? Galu gal beigas tas šķiet nepieredzjušam cilvkam tikai k fails kas glabjas internet kur es “pieder” tpat k attlu ko es lejupieldju no Kang Hyewon konta socilajs ziņojumapmaias lietotn Bubble. KLKTN komanda nosauca pauma jautjumu par “fundamentlu NFT saprašanai” un izskaidroja šdi:

“No konceptula viedokla NFT ir digitla žurnla ieraksts kas norada uz konkrto digitlo objektu un t pašreizjo panieku.  Tagad NFT parasti ietver uniklu resursa indiktoru kas norada uz digitlo objektu un NFT kombincija ar saistto digitlo objektu šktos bt tas ko cilvki dom kad run par NFT.  Kas padara pauma NFT tik paipilnu ir tas ka jsu NFT ir unikli saistts ar jsu maciu – pat ja tas var bt kalts un izdots lielk izdevum (ar citiem eksemplriem ko pan piederas citiem cilvkiem) un js neobligti varat bt ekskluzvs autortiesbu panieks saisttam digitlam objektam tokens ko js panatjt ir specifisks un unikls js un tdi viens no viena.”

Piederba specilam priekmetam vienmr bs pievilcga visiem nopietniem faniem tpc noteikti ir pievilcbas šim. Izņemot atirb no fiziska specila priekmeta iespjams ar parakstu js patiešm jatrod kas padara jsu NFT unikli jsu paša. Un kad js jatrkina kas padara NFT specilu tas ir diezgan neuzkrsošs saldzinjum ar acmredzamo uniklumu piemram parakstta fotogrfija. KLKTN reistr savus NFT Flow blockchain kas apgalvo ka tas ir 99 9% efektvgks nek citi blockchain lai mazintu dažas vides bažas par NFT.

Vai es nopelnšu naudu?

Mekl socilos medijos par NFT runm un js gandrzs noteikti atradsiet kdu kurš ir prdevis neglto NFT par tūkstošiem varbt pat simtiem tūkstošiem dolru. Kas negrib nopelnt vieglu naudu? Krdinjums bs tur pirkt kolekcijas NFT ar cerbu vai pat gaidm ka js to drz prdosiet citam cilvkam par vairk nek js samaksjat. Neskatoties uz to ka tas nav pirkt idola suvenru punkts ko KLKTN saka par t iespjamo pieaugumu vrtb?

Tvitera ziņojum man Sobriani teica: “KLKTN mēs izmēģinam visas daždas metodes k faniem var iegūt kaut ko tik tieši no viņu mksliniekiem ciktal iespjams pret spekulciju ko redzm citos tirgos” liecinot ka tas ir vairk koncentrts uz faniem nek spekulantiem.

Man e-pasta sarun komanda teica: “KLKTN NFT ir veidoti k iespjami tieška savienojuma starp mkslinieku un fanu. Varbt js skatt Momentu un vlatos to saglabt kamr cits js neprtrauktu dalīties ar kdu kurš pievienojas pc prdoanas beigm. Pauma un provenance patiešm ir forškais paums NFT blockchain un ms pilnb atbalstsim fanus kas vlas tirgot momentus specils izdevumi vai jebko ko viņi vlas.”

KLKTN vietn ir Marketplace saite bet patlaban t nav darbga neskatoties uz Sobriani skaidrojumu ka tas nav koncentrts uz tirdzniecbu šis un komandas e-pasta atbildes formuljums liecina pretjdi. J cilvki (ne tikai spekulanti) nopelna naudu no NFT bet tas nav viegli vai izplatta tpc negaidiet ka js kstiet bagts no jsu Hyewon NFT.

Vai es esmu pvrsts par NFT?

Es saku lai redztu vai es var atrast vrtbu NFT k fandom-orienttu kolekciju priekmetu. Noteikti ir un KLKTN padara labu lietu par tiem. Es novrtju ka tas strd cieši kop ar mksliniekiem lai radtu tieši to veida kolekciju priekmetus ko fani grib redzt un mans Kang Hyewon Moments ir pulēts un ciktal man spta atzst to diezgan specilais redzt.

Tomr tas nav nedaudz vai mazk specils nek jebkurš cits kolekcijas priekmets kam nav papildus bažas par pauma tiesbm un js kolekcijas nkotnes drošbu. Tad tur ir neveikls skatans sistma kas neiedvesmo js biei skatt js NFT vai pirkt vairk. Tad tur vl aizvien smaržo bezkaunbas naudas izspiestana par to visu. Ir potencils visam tam mainties nkotn bet patlaban faniem