Televizora skanas atbalss izpratne
Televizora skanas atbalss ir ļoti izplatīta problēma daudziem televizora lietotājiem. Televizora skanas atbalss vienkārši nozīmē, ka raidījuma vai televīzijas programmas audio tiek atskaņots ar aizkavi, radot atbalss vai rezonanses efektu.
Lai nodrošinātu optimālu skaņas signālu, tas jāsaskaņo un jābūt bez aizkavēm vai atspulgiem, kad tie tiek pārraidīti no televizora skaļruņiem un sasniedz klausītāja ausis, taču televizora atbalss šo apgrūtina.
Televizora skanas atbalss var rasties dažādu iemeslu dēļ, tostarp skaļruņu atrašanās vietas dēļ. Atbalss var rasties, ja skaļruņi ir novietoti pārāk tuvu objektiem, kas atstaro skaņu, piemēram, sienām vai mēbelēm.
Istabas izkārtojums un akustika arī var radīt televizora skanas atbalss efektu. Mazākas, labi izolētas telpas parasti var būt mazāk atbalsīgas nekā lielākas, atvērtas telpas ar raupjām virsmām.
Nav šaubu, ka televizora skanas atbalss var būt kaitinoša un novēršoša problēma, kas apgrūtina sarunu vai audio pieredzes izbaudīšanu, ko jūsu televizors ir paredzēts sniegt.
Tāpēc, ja vēlaties izbaudīt jebkuru video, ko skatāties, lieliska skaņas kvalitāte ir būtiska. Atcerieties, ka liela daļa video saturu tiek skatīta, valkājot austiņas, tāpēc lieliska skaņa ir būtiska.
Ir ļoti kaitinoši dzirdēt atbalsi no jūsu televizora, skatoties video vai šovu. Daudzi skatītāji var pārtraukt video skatīšanu, ja skaņa ir nepietiekama, jo tas pasliktina video kvalitāti.
Kopumā, skatoties televizoru, ir būtiski nodrošināt kristāldzidru, augstas kvalitātes audio, lai uzlabotu visu skatīšanās pieredzi.
Tāpat kā mēs esam minējuši iepriekš, laba audio kvalitāte ir tik svarīga, un tāpēc, kad jūsu televizora skaņa atbalsojas, tas var sabojāt visu filmu skatīšanās pieredzi.
Tāpēc, ja jūsu televizors atbalsojas, tad jums vajadzētu izlasīt līdz beigām, jo šajā rakstā tiek apspriesti veidi, kā novērst atbalsi televizorā.
Mana televizora skaņa atbalsojas – problēmu novēršana un risinājumi
Televizora audio iestatījumu pielāgošana
Jūsu televizora iestatījumi var būt problēma, tāpēc vispirms jums ir jāatrod šis iestatījums savā televizorā. Lai to izdarītu, izmantojiet savu ieteicamo televizora tālvadības pulti, lai ievadītu savas televizora iestatījumu izvēlni. Tālāk jums vajadzēs meklēt sadaļu ar nosaukumu audio vai skaņa, un tas ir viss.
Tagad mēs apsvērsim dažus galvenos audio iestatījumus un režīmus, kurus jums vajadzētu iestatīt savam televizoram.
- Lai atrastu Audio, Skaņa vai līdzīgu sadaļu, izmantojiet savu tālvadības pulti, lai atvērtu televizora Iestatījumu izvēlni.
- Izvēlnes augšdaļā vajadzētu būt pieejamam sarakstam ar iepriekš iestatītiem režīmiem, piemēram, Filma, Lietotājs vai Standarta.
- Pārslēdzieties starp režīmiem, skatoties šovu vai filmu ar daudz sarunām, lai noteiktu, kuri no tiem labāk skan.
- Izmēģiniet Dialoga, Ziņu vai Runas pastiprināšanas režīmu, ja jums šķiet, ka saruna ir pārtraukta.
- Var palīdzēt arī audio uzlabojumu atspējošana, piemēram, Surround un Bass Boost, kas bieži bojā dialogu, kā arī Nakts režīms.
- Jūs varat arī mēģināt samazināt skaļumu individuāli, ja jūsu televizoram ir basa kontrole. Palielinot augsto frekvenču skaļumu, var palīdzēt uzlabot saprotamību.
- Vienkārši izejiet no izvēlnes, kad audio ir tik laba, cik vien iespējams.
- Ja televizors neko citu neuzdod, nospiediet “saglabāt”, un jūs esat gatavs!
Audio savienojumu pārbaude
Problēmu novēršanai starp jūsu televizoru un ārējām ierīcēm ir svarīgi pārbaudīt audio kabeļus un savienojumus, lai pārliecinātos, ka tie ir pareizi veikti.
Daži soļi, kurus jums jāievēro:
1. Vispirms izslēdziet savu televizoru: Lai nodrošinātu savu drošību un novērstu iespējamus aprīkojuma bojājumus, izslēdziet savu televizoru un visas pievienotās ierīces, tostarp DVD atskaņotāju, skaļruni un uztvērēju.
2. Noteikt audio vadus, kas savieno jūsu televizoru ar ārējām ierīcēm.
3. Pārbaudiet vadu strukturālo integritāti. Meklējiet acīmredzamas bojājuma pazīmes, piemēram, griezumus, plīsumus vai saliektus savienotājus. Ja atrodat kādus bojājumus, vislabāk ir nomainīt vadu pret jaunu.
4. Pārliecinieties, vai audio vadi ir stingri pievienoti abos galos. Pārliecinieties, ka tie ir stingri pievienoti pareizajiem portiem gan televizorā, gan ārējai ierīcei. Turklāt pārliecinieties, vai savienotaji nav putekļaini vai netiek traucēti ar netīrumiem. Savienotajus var uzmanīgi notīrīt ar bezpludiņiem audumu vai speciālu optisko tīrīšanas rīku.
5. Pēc vadu un savienojumu pārbaudes ieslēdziet savu televizoru un visas ārējas ierīces.
Ievērojot šos noteikumus stingri palīdzēs jums pārliecinieties par to ka jūsu audio savienojumi un vadi ir laba stave un pareizi uzstadiiti kas palidzes jums noversit jebkuras audio problemas ar kuram jus varbut saskaraties.
Svariga nozime ir pareizu un drosu savienojumu nodrosinasanai
Tak ka gudrie televizori ir dargi liekas acimredzami ka jus velaties pagarinat to darbibas laiku cik vien iespejams. Ja tikai mes varetum ieklaut apkopi musu ikdiena tas nebūtu tik gruti.
Viena no labakajam metodam lai saglabatu jusu televizoru laba stavokli un noversetu audio problemas piemeram atbalsosanu ir parliecinaties par pareizu un drosu savienojumu nodrosinasanu.
Ja savienojums nav drosi nostiprinats vai pareizi uzstadits tas ne tikai var radit audio problemas bet ari nopietni sabojat jusu televizoru.
Daudzas biezas TV problemas var noverset un salabot parliecinoties ka jusu TV ir pienacigi un drosi savienojumi.
Tadel ja jus velaties pieredzet mazak problemam ar jusu TV vienmer parliecinieties par jusu TV savienojumiem un parliecinieties ka tie visi ir pareizi nostiprinati.
Zemak ir noraditi problemnoversanas soli lai identificetu un atrisinatu problemas ar nepareizu TV audio savienojumiem
Jus varat izmantot sos solus lai atrastu un salabotu problemas ar slikto TV audio savienojumiem problemnoversanas laika:
1. Parbaudiet fiziskos savienojumus: Parliecinieties ka visi audio vadi ir stingri pievienoti pareiziem portiem gan TV gan audio iekartam piemeram skaļrunim vai uztverejam un parliecinieties ka vadi nav saplaisajusi vai sabojati.
2. Parbaudiet ieejas konfiguracijas: Dodieties uz audio iestatijumu izvelni jusu TV un parbaudiet ieejas konfiguracijas. Parliecinieties ka pareiza audio ieejas avots ir izvelets. Piemeram parliecinieties ka TV ir uzstadits uz pareizo HDMI ieeju ja jus izmantojat HDMI vadu.
3. Parbaudiet dazadas audio avotus lai redzet vai problema vel pastav. Piesledziet dazadus audio avotus pie TV piemeram DVD atskanotaju vai spelesistemu. Tas palidz identificet vai problema ir saistita ar TV vai konkretu audio ierici.
4. Regulejiet skaļuma iestatijumus: Parliecinieties ka TV un visas pieslegtas audio iekartas ir palielinatas skaļuma limeni un nav klusetas. Lai noteiktu vai problema saistas ar skaļuma iestatijumiem parbaudiet audio dazados skaļuma limenos
5. Parbaudiet skaņas iestatijumus uz arejam iekartam: Parbaudiet iestatijumus uz jebkuram arejam audio iekartam ko jus izmantojat piemeram skaļrunim vai uztverejam. Lai parliecinatos ka ierice ir pareizi konfigureta skatieties tas lietotaja rokasgramatu.
6. Atjauniniet programmaparaturu vai programmaturu: Jums bus jaapmekle ražotaja majaslapa lai sanemtu atjauninatas instrukcijas par jusu TV vai audio iekartam.
7. Restartejiet ierices izsledzot TV un visas pieslegtas audio iekartas atlaidiet tos bridi tad piesledziet atpakal un iesledziet atpakal. Dazreiz vienkarsi restarts var salabot audio problemas.
8. Rupnieciskais restarts TV: Ka pedejo iespeju jus varat rupnieciski restartet jusu TV. Iestatijumi tiks atgriezti sakotneja stavokli. Lai veiktu rupniecisku restartu sekojiet instrukcijam TV lietotaja rokasgramata.
9. Konsultejieties ar klientu atbalstu: Ja neviens no ieprieksejiem pasakumiem nestrada lai atrisinatu problemu var but nepieciesams sazinaties ar ražotaja klientu atbalstu. Ja TV vel ir garantijas laika vini var sarunat remontu vai aizstatniecibu vai sniegt konkretas problemnoversanas instrukcijas.
Visbeidzot vienmer atsaucieties uz lietotaja rokasgramatam vai interneta resursiem par jusu konkreta TV un audio iekartam lai sanemtu pilnigas instrukcijas un problemnoversanas vadlinijas.
Telpas akustika un skaņas atstarošana
Akustika ir zinatne par to ka skaņas vilni mijiedarbojas ar vide. Sis mijiedarbiba norada ka telpai visticamak ir slikta akustika kad tas rada nepatikamu dzirdes pieredzi piemeram atbalsosanos vai rezonansi.
Telpas akustika lieliski ietekme rezonansi vai atbalsosanos skaņai. Pec tam kad originalais skaņas avots ir apstajies telpa vel pastav skaņa. Tas tiek saukts par rezonansi. Tas rodas sakara ar skaņas vilniem kas mijiedarbojas viens ar otru un atstaro no virsmam telpa.
Lai sasniegtu labako skaņas kvalitati un saprotamibu dazados apstaklos ir butiski saprast un manipulet ar telpas akustiku.
Iespejams samazinat skaņas rezonansi un radit akustiski pievilcigu atmosferu nemsot vera faktorus piemeram telpas lielumu formu un virsmas ka ari izmantojot pareizo akustisko apstradi.
Tagad apskatisim dažus padomus skaņas atstarošanas samazinasanai piemeram mebeles parvietosanai vai akustisko panelu izmantosanai
- Jusu sienu akustiskie paneļi
Sie paneļi var nelikties ka tie maksaju daudz bet tie noteikti var nodrosinat telpas skaņas izolaciju. Uzstadit dazus no siem akustiskajiem paneļiem lai palidzetu nomierinat skanas ja jus dalat sienu ar trokšn