Mēs izspļāvām daudz mēģenēs, lai atrastu labākos un visunikālākos DNS testus.

Neskatoties uz to, ka pēdējos gados ir parādījušies daudzi konkurenti, 23AndMe joprojām ražo labāko DNS testu tirgū. Tas ir ātrākais, ļoti visaptverošs, un uzņēmums sniedz ģenētisko informāciju vienkāršā un viegli uztveramā veidā. Tomēr, atkarībā no tā, kādu informāciju meklējat, var būt citi, specializētāki DNS testi, kas varētu būt piemērotāki jums. Vai tas ir ciltsraksts, fiziskā sagatavotība, slimību risks vai kaut kas pilnīgi cits, iespējams, ka ir DNS komplekts, kas atklās šos datus.

Ar šo testu pieaugošo popularitāti mēs nolēmām tuvāk aplūkot un noskaidrot, kuri no tiem ir vērti ieguldījuma. Lai to izdarītu, mēs nodrošinājām pašizgāztu komplektu no pēc iespējas vairāk DNS testu pakalpojumiem, pēc tam nosūtījām viņiem siekalu cauruli pilnu ar mūsu dārgo ģenētisko kodu analīzei. Pēc visu datu izpētes un personiskas šo pakalpojumu izmēģināšanas bija daži, kas izcēlās no pūļa. Šeit ir mūsu favorīti:

Labākais DNS testa komplekts 2024. gadā

  • Iegādājieties Ancestry, ja vēlaties labākos ciltsraksta rezultātus
  • Iegādājieties 23andMe, ja vēlaties ātrus, bet precīzus rezultātus
  • Iegādājieties MyHeritage, ja vēlaties paplašināt savu ģimenes koku
  • Iegādājieties LivingDNA, ja jums rūp privātums
  • Iegādājieties FamilyTreeDNA, ja vēlaties strādāt kopā, lai veidotu savu ģimenes koku

Ancestry

Labākais DNS testa komplekts

Ja esat pētījis savu ģimenes koku, iespējams, jau esat apskatījis Ancestry. Tas ir lieliski piemērots tradicionālai izsekošanai, un tā testi ir vēl labāki jūsu zināšanu papildināšanai.

Izmantojot AncestryDNA, kā tas ir zināms, jūs saņemat informāciju par diezgan konkrētiem jūsu izcelsmes reģioniem. Tiek sniegta nevis tikai neskaidra atrašanās vieta, bet gan tiek koncentrēta uz jūsu rezultātiem. Tas arī spēj saistīt jūs ar kopīgiem ģenētiskiem senčiem, lai jūs varētu aizpildīt tukšumus savā ģimenes kokā. Milzīga genealoģiskā datu bāze to visu padara iespējamu, lai gan nevar paļauties uz AncestryDNA sniegtajiem veselības ieskatiem.

23andMe

Labākais, ja vēlaties ātrus, bet precīzus rezultātus

23andMe labi izklāsta savus rezultātus ar viegli saprotamu norādījumu par to, ko sagaidīt. Tas nav tik specifisks ar saviem rezultātiem kā Ancestry, bet noteikti ir viegli saprotams. Tas ir ideāli piemērots tiem, kas nevēlas risināt sarežģītas lietas. Jūs pat iegūstat ieskatu ģenētiskajos un labsajūtas raksturlielumos, ja tas jums interesē.

Tas arī ir ļoti ātrs ar rezultātiem, kas aizņem mazāk laika nekā konkurencei. Ir iespējams papildus samaksāt par veselības riska testu, ja izvēlaties to darīt, kas var būt vērts tiem, kas satraucas par ģenētiskiem riskiem, bet pamata plāns ģimenes koka izsekošanai ir arī lielisks.

MyHeritage

Labākais ģimenes koka paplašināšanai

MyHeritage lietas uztur vienkāršas, prasot tikai uztriepi uz vaiga, lai iegūtu jūsu DNS. Nosūtiet to prom un tas aizņems aptuveni četras nedēļas, kas nav pārāk ilgs laiks. Tests aptver 42 etniskas grupas vairāk nekā 2000 ģeogrāfiskos reģionos, tāpēc tas ir diezgan visaptverošs.

Kad esat ieguvuši šos rezultātus, varat tos pievienot savam ģimenes kokam caur MyHeritage, pirms turpiniet pētījumus un piekļūstat jebkuram atbilstošam vēsturiskajam ierakstam. Tas ir uzticams veids, kā atrast jaunus radiniekus caur kopīgu DNS.

LivingDNA

Labākais privātuma apzinīgajiem lietotājiem

LivingDNA tiek uzskatīts par diezgan lēnu, jo rezultātu sniegšanai nepieciešamas sešas līdz astoņas nedēļas. Tomēr pretī jūs saņemat fantastisku privātuma politiku ar uzņēmumu, kas ir ļoti atklāts un detalizēts par to, kuru personisko informāciju tas tur par jums. Tas uzreiz nomierina ikvienu, kuram rūp viņa personisko datu un DNS liktenis.

Kad saņemat savus rezultātus, LivingDNA sniedz 21 apakšreģionu DNS sadalījumu no vairāk nekā 150 pasaules reģioniem, lai jūs varētu precīzi redzēt, no kurienes nāk jūsu gēni. Ir arī iespējams saņemt veselības ieskatus, piemēram, skatiet kā jūsu ķermenis reaģē uz vitamīniem, pārtiku un vingrinājumiem, pamatojoties uz jūsu ģenētisko uzbūvi, kas noder plānošanai uz priekšu.

FamilyTreeDNA

Labākais sadarbības pētniecībai

Ja strādājat kopā ar citiem ģimenes locekļiem, tad FamilyTreeDNA ir ideāls risinājums. Tā privātuma politika nozīmē, ka tas ir gatavs nodot DNS datus tiesībsargiem, bet pieņemot, ka tas nav problēma, FamilyTreeDNA ir lielisks visam pārējam.

Tas ļauj stradat kopaa ar citiem ģimenes locekļiem ģimenes koka pētniecībai ar iespēju sazinaties ar radiniekiem no pēdējajam piecam paaudzam. Rezultati piedava procentualo sadalijumu jusu izcelsmei lidz pat senajam Eiropas grupam, tadel ir daudz ieskatu šeit. Tas ari piedava paternalos un maternalos ciltsraksta komplektus, ja meklejat aizpildit tuksumus jusu gimenes koka specifiskaka veida.

Veselibas apzinigiem lietotajiem ari ir iespejams iegut ieskatu jusu fiziskaja sagatavotiba, uztura, kaulu un sirds veselibas jautajumos un pat jusu miega rutina. Tas tad sniedz edienkartes un treninu planus balstitus uz jusu DNS.

Ka mes testejam

Testet šos komplektus prasa daudz siekalu ievietošanas testa caurulites, bet mums šķiet ka arvien pieaugošo DNS testu skaitu ir pienacis laiks ka kads nopietni apluko šos piedavajumus lai palidzetu jus izlemt vai tie ir gudrs ieguldijums. DNS analize ir attistosa zinatne un vel daudz ko nezinam par cilveka genomu.

Tas padara testesanu par nedaudz izaicinajumu tommer mes izmantojam salidzinajuma testus saskanoti ar musu gaidam rezultatiem lai izveletos kuri testi ir labakie.

Vai tests ir sapratigs? Vai tas nav parak plasi vai rezultati šķiet izkropļoti kada veida? Vai tests ir viegli veicams? Vai rezultati ilgst ilgi lai apstradatu? Visi šie jautajumi ir tie ko mes meklejam atbildet.

Protams noderigums ari ir galvenais faktors. Jusu genomaa ir milzigs informacijas daudzums no kuras ne visa ir ipaši noderiga. Vai DNS tests sniedz jusu informaciju lai uzlabot sevi vai ir kads unikals tests? Tas varbut nonaks šaja saraksta.

Citi ciltsraksta testi

Ir diezgan daudz ciltsraksta testu ari citadi neka divi mineti augstak. Vienigais ko mes spejam testet kas nav ieklauts seit bija britu kompanija Living DNA. Lai gan mes bijam lieli fanati ka Living DNA iestataja savas rezultatu lapas – sadalot jusu maternalo un paternalo vecaku linijas – tas nestrada labi priekš mums.

Sis šķita parspilet musu britu mantojumu ieverojami liela mera samazinot musu galvenokart germansko mantojumu. Tas var but vairak funkcija paraugu ar ko kompanija strada – iespejams smagi britiski – tapec mes ieteiksim šo testu tikai ja jusu galvenais izcelsmes punkts ir britiskais. Viena forsa lieta par LivingDNA ir ka tas megina ari novietot jusu britisko mantojumu specifiskos valsts regionos kas var but noderigs petniecibai.