Vai kāds vēlas lauvas steiku? Sagatavojieties laboratorijā audzētai savvaļas dzīvnieku gaļai

Vai kāds vēlas lauvas steiku? Sagatavojieties laboratorijā audzētai savvaļas dzīvnieku gaļai

Lauvas burgers vai nekas?

“Lauva ir viens no vispopulārākajiem savvaļas, eksotiskajiem dzīvniekiem pasaulē,” teica Yilmazs Bora. “Es domāju, ka visi skatās Lauvas karali. Es domāju, ka visi ir sajūsmā par mēģinājumu audzēt lauvas gaļu.”

Ja runājam par “Ja tas, tad tas” apgalvojumiem, šis pilnībā nesaskan. Protams, Lauvas karalis ir viens no Disneja visvairāk mīlētajiem un plaši skatītajiem filmām. Tomēr, kad esat noskatījušies varonīgo lielo kaķi Simbu (spoileri) kā mīlīgu kucēnu, iemācīts par dzīves apli, nodziedājis vairākas lielas Brodvejas dziesmas, zaudējis tēvu, draudzējies ar mīļo cūku un surikatu duetu, iemīlējies, cīnījies ar ļauno onkuli Skaru, atjaunojis mieru savvaļas zemēs un turpinājis līniju ar savu bērnu, jūsu lielākais secinājums, iespējams, nav: “Jā, bet kā viņš garšotu ar pareizo marinādi?” Visdrīzāk ne šajā mājsaimniecībā.

Bet Bora, pārtikas tehnoloģiju uzņēmuma līdzdibinātājs, domā citādi. Viņš uzskata, ka pat ja jūs varētu izvairīties no Simbas ēšanas, ir daudz citu, kas to nedarītu. Faktiski viņš domā, ka viņi būtu vairāk nekā gatavi iztērēt savu grūti nopelnīto naudu par šo iespēju. Un laboratorijas audzētas gaļas iespēju laikmetā viņš vēlas viņiem to ļaut.

“Mēs koncentrējamies uz [visiem populārajiem savvaļas dzīvniekiem],” Bora teica. “Kā lielie kaķi, ziloņi, žirafes un zebras – bet galvenais mērķis šobrīd ir koncentrēties uz lielajiem kaķiem. Tie ir seksīgie.”

No zoodārza uz galdu (ar apstāšanos laboratorijā)

Uzņēmums Primeval Foods, kas dibināts 2022. gadā, ir viens no pieaugošo (bez jokiem) pārtikas tehnoloģiju start-up uzņēmumu skaita, kas cenšas laboratorijas apstākļos radīt šūnu gaļu. Nejaukt ar augu bāzes gaļas aizstājējiem, ko rada uzņēmumi kā Beyond Meat un Impossible Foods, šūnu gaļas uzņēmumi strādā smagi, lai radītu un galu galā pārdotu lielus daudzumus laboratorijas audzētas gaļas, kas nav atšķirama no īstas. Tas nozīmē to pašu izskatu, tekstūru un garšas profilu, tikai bez dzīvnieku ciešanām un nāves, ko mēs saistam ar mūsdienu gaļas ražošanu, kā arī bez negatīvajiem vides ietekmes faktoriem.

Idea par gaļas audzēšanu tāpat kā jogurtu vai alu lielos tvertnēs izklausās traki. Tomēr tas nav tik atšķirīgs koncepts no tā, kā jūs audzējat jaunus augus no stumbriem siltumnīcā: paņemiet nelielu sākotnējo paraugu no objekta, ko vēlaties atkārtot, tad nodrošiniet tam nepieciešamos mākslīgos apstākļus jaunu šūnu augšanai.

Lielie spēlētāji kā Memphis Meats un Mosa Meat jau ir savai misijai veltījuši labu desmitgadi un piesaistījuši procesam desmitiem miljonu dolāru finansējumu. Primeval, kas pašlaik finansē savu ēdamo safari no saviem līdzekļiem, vēl nav (pagaidām) tajos pašos Skrudža Makdaka stilā veidotajos riska kapitāla seifos.

Tam ir sava unikāla pārdošanas punkts – tāpēc Bora apraksta “seksīgo” gaļu, ar ko viņš domā provokatīvu ziņojumu, kas liek virsrakstu autoriem plūst siekalas. Tas fakts, ka laboratorijas audzētas gaļas uzņēmumiem jau ir jāpievēršas nišai un trikiem ir skaidrs pierādījums par plaisu starp tehnoloģiju aso malu (atkal bez jokiem) un pārējo no mums. Tas nav svarīgi, ka mums vēl nav bijusi iespēja nogaršot laboratorijas audzētu gaļu; ja jūs vēlaties savu ierašanos šajā jomā padarīt nozīmīgu, jums būs jāizceļas no pūļa – vai nu tas ir mākslīgi lielie kaķi vai laboratorijas audzēta foie gras.

Aiz domestikācijas robežas

“Mūsu lifta prezentacija balstīta uz [priekšnoteikumu], ka iemesls tam, kāpēc mēs patērējam tradicionālās sugas nav tāpēc, ka tās ir garšīgakas, veselīgakas vai uzturvielām bagatīgakas, bet tāpēc ka tās bija vieglak domestificēt,” Bora skaidroja. “Tad kāpēc tagad mēs varam audzēt jebkuru sugu pasaulē, mums joprojām atgriežamies pie tradicionālajam sugam? Kapeč mums neizpētīt aiz domestikacijas robežam?”

Bet tas nav tikai par virsrakstu piesaisti. Lai gan noteikti būs cilvēki piesaistiti laboratorijas audzeta lauvas steika dēļ tika vien, Bora patiesi tic, ka mazak zinamas gaļas kaut ko patiesi piedavaja. Pat ja iepriekš tika uzskatitas par societi nepieņemamam edienu.

“Lielie kaķi ir plēsēji ar raksturigu mobilitates rakstu un tieši tas ir iemesls viņu unikalam aminoskabju un olbaltumvielu profilam,” Primeval vietne apgalvo. Tikmér “ziloni ir milzigi augedaji kas veic garus ceļojumus un taukainiba vinu muskulatura atklaj izcilu umami pieredzi.”

Tas ir kas Primeval tehnologija varetu pielabot. Lauvas steiks nav pietiekami maigs? Zilonis nav pietiekami umami? Nav problému: veiciet attiecigas izmainas un jus spesiet radit ko atpazistamu – nu labi – lauvveidigu vai zilonveidigu tikai parprofilétu labakai garšai un uztura pieredzei. Safari komplekta Wagyu liellopu gaļa ja tada var teikt.

Kamer mes neesam sasniedzusi so punktu Bora teica daudzi eksotiskie dzivnieki ko var edi vis pasaule (un neskatoties uz socialo stigma lietas ka lauvas takosi reizem paradas edienkartes) citadi piedavaja vilsošu edienu pieredzi. “Ja jus… tikai medijat savvaļas dzivnieku [vai] eksotisku dzivnieku un edi to es varu garantet ka tas bus sliktaka gaļa pieredze no kulinarijas perspektivas,” vinš teica.

Tas pietiek lai jus padaritu par veganu. Kas starpcitu Bora ari ir.

Vegana lauvas steika etika

Pirms pieciem gadiem Bora nopirka suneni mazu franču buldogu ar kvadratveida galvu tumšam izteiksmigam acim un siksparnim lidzigam ausim kas staveja no galvas. Vinš nopirka to no pet veikala un nosauca to par Eisu. Mazais suns bija Boras labakais draugs. Vinš pat nosauca savu investiciju kompaniju Ace Ventures pec maza franču buldoga.

“Vinš bija mežoniga dvesele,” Bora teica. “Vienreiz vinam bija divu stundu operacija acim. [Vinš] pamodies no anestezijas vetarsta un nekavejoties megina apvienoties ar sieviesu suni riebjas un paradis zobus citam viriesu sunim un tad atnesa man tenisa bumbinju lai speletu mest un vest. Un vinš izdarija visus so ar [aploksni] … aci un piltuvveida galvassegu.”

Eiss izraisija izmainas pašapzinosaja “alfa virieti” Bora. “Pavadot laiku ar vinu es sakiju domat kapec es izturjos pret vinu atskirigi neka pret citiem dzivniekiem?” vinš teica. “Kapec sis ir draugs bet [sis cits dzivnieks] nonak uz mana škirja? Es sakiju apsaubit lietas. Pec dazam nedelam es sakiju skatities PETA video.”

Driž vinš sakija ieguldit gaļas aizstaju kompanijas ka Meatless Farm AKUA Moku Foods un citos. Kad Eiss agrak mira no limfomas Bora pieņema lidzigu pieeju ka Ace Ventures kur sanaksme laika valdei bija tuks kresls lai parstavetu visnozimigako klientu – bet saja gadijuma atgadinot Bora ka katrs lemums jabut izdarits lai pozitivi ietekmetu dzivnieku dzives.

Atklajot ka cilveks kas velas vest zoodarzu pie jusu edienkartes ir vegans ir atzistami nedaudz negaidits paversiens. Venn diagramma “viriesi kas sapno par lauvam kluvusi par edienu grupu” un “puisi kas ievelkas garas sarunas par 10 labakajiem edienu receptem ar linsum” škiet but divi pilnigi neskaroši aploki ka divi lukturi.

Bet Bora doma ka šunas gaļa ir kritiska dala no planeta atdalisanas no tas dzivnieku slepkavosanas veidiem. Lai gan vinš ir pilns apbrinas pret augu bazi alternativam vinš ari doma ka lielaka dala cilveku gribes isto nevis nekadu Impossible Burger. Pat ja istais tiek audzets laboratorija nevis brivo skrejot pa Afrikas lidzenumiem.

No vienas puses laboratorija audzeta gaļa pastav ka interesants caurums vegetariska vai vegana etiska kodeksa jo ka Bora norada neviens dzivnieks necieš lai mus barotu.

Tomer ne visi pilnigi piekrit šim viedoklim. 2019 gada raksta publicetaja Žurnala Lauksaimniecibas un Vides Etika Ņujorkas Tehnologijas koledžas profesors un vegans morala filozofs Karlo Alvaro apgalvoja ka so debati lidz sim tikai apspriesti attieciba uz vide dzivniekiem un cilvekiem – nevis deontiska logika.

Alvaro norada ka lai gan tas ir tiesa ka dzivniekiem nav jamirst lai raditu laboratorija audzetu gaļu vinus joprojam jabut ekspluatejamiem audzejot šunu paraugus. Turklät pastav “nevirtuoza motivacija” veganam atteikties no dzivnieku gaļas tikai lai pirma iespeja edi to bez sodiem. Kapec Alvaro jauta “mes cilveki pat apsveram edienu kas sintetiski radits laboratorijas dota bagatiga dabiska augu bazi edienu klata?” Ieramejot laboratorija audzetu gaļas jautajumu virtuve radit gaļu laboratorija škiet tikpat nepaklausiga un liecina par atturibas trukumu un nepareizu izpratni par edienu lomu cilveka ziedosana.

Kada ir atbilde? Tas ka ar daudziem etiskiem jautajumiem ko rada jaunas tehnologijas ir talu no lemuma. Bet tie ir jautajumi ar kuriem cilvece drizak agrak neka velak saskarsies.

Lauvas burgers vai nekas?

Ir gruti noteikt cik talu Primeval ir sava misija. Pašlaik Bora teica ka kompanija ir veiksmigi audzejusi gaļas paraugus sverot apmeram 1 lidz 2 gramus: daudzums tik mazs ka tas pat nekvalificetos haute cuisine porcijam. Lai gan vinš nespecificeja uz kuru dzivnieku tie bija modeliti vinš teica ka “Es varu jums pateikt ka tie tiek uztverti ka savvaļa katras kulturas vai geografijas.” (Kompanija planojusi driz veikt papildus paziņojumus par so pieradi paraugiem un Bora teica ka vinš apmekles Afriku “no šis menesa vidus” lai iegut paraugus no savvažas dzivniekiem.)

Tomer Bora atzist ka tas vel ir loti agrinas dienas. “Pieradi konceptiem jabut atskirigiem audzetajai gaļai start-up it ipasi Primeval,” vinš teica. “Mes koncentrejamies uz ‘radit ko cilveki grib’ ka pieradi konceptam un mes esam diezgan veiksmigi lidz sim.”

Ko “ko cilveki grib” izskatas Bora skaidroja ka vina kompanija cenšas apvienot svaigo un atpazistamo sava pirma produkta: Labais vecais jaunmodigais lauvaburgers. “Mes vispir